English ČŚesky 日本語 Russian

Filtrace vzduchu - hloubková

Postupný vývoj technologie společnosti Elmarco umožňuje použití nanovláken v gradientních filtračních médiích, kde se částice zachycují uvnitř struktury media. Nanovlákenná vrstva přináší mediu klíčové vlastnosti jako jsou vysoká porozita, malý rozměr vláken a pórů, spolu s vysokým měrným povrchem. Tyto vlastnosti pak výrazně zlepšují výsledné parametry filtračního media - vysoká mechanická filtrační efektivita, objem zachycených částic a nízký tlakový spád. Ve výsledku nanovlákna přináší úsporu energie při provozu a tím i nižší provozní náklady.

 

Plně syntetické medium třídy MERV15

 

 

Obrázek: Nanovlákna ve struktuře vícevrstvého filtračního media

Vícevrstvá kompozitní media s nanovlákny umožňují výrobu stoprocentně syntetického media třídy MERV15 při současném zajištění dostatečné mechanické stability a odolnosti.
 

Mechanická filtrace

Filtry založené na mechanické filtraci jsou univerzální ve svém použití a představují velkou část filtrů na trhu. S tím, jak se během provozu zanášejí částicemi, jejich efektivita i tlakový spád rostou. Naopak elektrostatické filtry mohou časem svoji účinnost ztrácet, pokud jsou vystaveny účinkům chemických látek, aerosolů nebo vysoké vlhkosti.

Prověřený koncept

Koncept byl prověřen ve všech krocích návrhu i výroby
během přípravy referenčního filtru třídy MERV15.
Koncept vícevrstvého kompozitního media návrhářům
nabízí řadu parametrů pro optimalizaci finálního filtru. 

 
 

Více informací naleznete v PDF brožurách (anglicky):

Nanofibers for Depth air filtration - Application note

Nanofibers for Depth air filtration - Reference filter spec sheet