English ČŚesky 日本語 Russian

Elmarco a HemCon Medical Technologies uzavřely exkluzivní smlouvu

09.06.2009


Podpisem této smlouvy se firma HemCon stává jedinou firmou, která může globálně využívat technologii Nanospider™ pro výrobky v oblasti péče o rány. Hodnota tohoto tržního segmentu se odhaduje na 5,5 miliardy dolarů. Hodnota kontraktu je okolo miliardy korun.

Společnost Elmarco letos otevřela jediné světové centrum pro výzkum, vývoj a výrobu nanovlákenných technologií. Toto centrum vyrostlo v Liberci a bylo podpořeno z finančních prostředků strukturálních fondů Evropské unie, přesněji z Operačního programu Průmysl a inovace - program Potenciál a Inovace. Na vývoji nových aplikací nanovláken Elmarco spolupracuje s nejprestižnějšími  firmami – spolupráce se společností HemCon je toho příkladem.

V rámci dohody poskytne ELMARCO s.r.o. společnosti HemCon Medical Technologies Inc. exkluzivní podporu při vývoji nových materiálů pro krytí ran a exkluzivně rovněž dodá technologii Nanospider™, určenou pro výrobu nově vyvinutých nanovlákenných produktů v oblasti péče o rány.

Zařízení Nanospider™ je technologie umožňující průmyslovou výrobu vysoce kvalitních nanovláken oproti stávajícím electrospiningovým procesům, které byly za danou dobu schopny vyrábět pouze jednotlivá nanovlákna. Patentovaná technologie Nanospider™ zvyšuje produktivitu a výkonnost a zároveň snižuje požadavky na objem vstupních surovin, produkční časy a pracovní síly. V oblasti péče o rány mohou být nanovlákna využita pro výrobu vícevrstvých obvazových materiálů, což skýtá četné výhody. Nanovlákenný materiál nabízí větší aktivní povrch pro navázání terapeutických látek a zvyšuje účinnost nových či již existujících výrobků.

„Společnost Elmarco uvítala skutečnost, že za svého exkluzivního partnera v uvedené oblasti získala právě firmu HemCon Medical Technologies Inc.  Ve spolupráci s touto firmou jsme našli důležitého obchodního partnera, se kterým máme již tříletou zkušenost, a můžeme úspěšně pokračovat ve vývoji nanovlákenných materiálů,“ uvedl jednatel a spolumajitel společnosti ELMARCO s.r.o. Ladislav Mareš. „Naše společnost vyvíjí výrobky ve spolupráci se světovými firmami, jakou je např. HemCon, a vybudovala si tak globální sí podporující výrobu nanovláken pomocí technologie Nanospider™,“ dodal.

„HemCon je velmi poctěn spoluprací s firmou Elmarco a možností zavádění inovačních řešení v oblasti péče o rány. Právě díky revoluční technologii Nanospider™, vyvinuté společností Elmarco, budeme schopni vytvářet další řešení, která výrazně zlepší nejen výrobu, ale i úroveň péče, jež budeme moci našim pacientům nabídnout,“ uvedl president a generální ředitel firmy HemCon Medical Technologies Inc. John Morgan.

 

HemCon Medical Technologies Inc.

Společnost HemCon Medical Technologies Inc. je vedoucí firmou na světě ve vývoji pokročilých zdravotnických potřeb ke zlepšení standardní péče o pacienty. Firma se zabývá vývojem obvazového materiálu na bázi chitosanu, který je využíván nejen v armádě, ale i pro civilní použití v nemocnicích, stomatologických ordinacích či vědeckých ústavech. Kromě toho má HemCon vedoucí postavení ve vývoji a vlastní patent na unikátní zdravotnické materiály, jako jsou např. lyofilní lidská plazma a nanovlákenná technologie určená pro ošetření ran. Hlavní sídlo firmy HemCon je v Portlandu, v americkém státě Oregon, ale své aktivity firma zaměřuje také na Irsko, Anglii, Německo a Českou Republiku. Více informací na www.hemcon.com.