English ČŚesky 日本語 Russian

Slavnostní ukončení projektu POTENCIÁL

26.01.2011


Slavnostní ukončení projektu POTENCIÁL, díky kterému společnost Elmarco vybudovala výzkumně-vývojové centrum, se konalo dne 25. 1. 2011 přímo v místě nově vybudovaného centra v Liberci. Pozvání na ceremoniál přijali důležité osobnosti z Libereckého kraje, ale i z Ministerstva průmyslu a obchodu a Agentury pro podporu podnikání a investic – CzechInvest.  

"Stavbu moderních laboratoří ve společnosti Elmarco jsme podpořili částkou 75 milionů korun z evropského Operačního programu podnikání a inovace," říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. Elmarco také podle ministra patřilo hned mezi první úspěšné žadatele o podporu z tohoto programu.

V rámci projektu využilo Elmarco možnosti rozšířit výzkumné a inovační kapacity, což je základním předpokladem realizace strategie rozvoje společnosti. "V čerstvě otevřených laboratořích bude pokračovat vývoj nových generací technologie NanospiderTM. Ta jako jediná na světě dovede v průmyslových objemech vyrábět nanovlákna, speciální materiál využitelný v celé řadě různých odvětví. Projekt umožnil významné navýšení kapacity a urychlil a zpřesnil náš výzkum a vývoj. Díky tomu bude možné výsledky výzkumu rychleji převádět do běžného života," vysvětluje Ing. Ondřej Veselovský, finanční ředitel společnosti Elmarco. Projekt byl financován v rámci Operačního programu Podnikání a Inovace, správcem programu bylo Ministerstvo průmyslu a obchodu a zprostředkující subjekt Agentura pro podporu podnikání a investic – CzechInvest.

Účastníkům ceremoniálu byla představena technologie NanospiderTM v praxi a mohli vidět další zařízení a technologie pořízené ze zmíněného projektu. Jak společnost Elmarco tak i Ministerstvo průmyslu a obchodu hodnotí uplynulý projekt jako velmi přínosný a vydařený.