English ČŚesky 日本語 Russian

Elmarco bylo vyhlášeno inovátorem roku

12.10.2011


Společnost Elmarco získala první místo ve dvou kategoriích soutěže Podnikatelský projekt roku 2010. Soutěžilo se v sedmi kategoriích podle jednotlivých programů Operačního programu Podnikání a Inovace (OPPI). První příčku obsadila společnost Elmarco v kategorii Inovace za projekt „Zavedení sériové výroby zařízení NanospiderTM pro průmyslovou výrobu nanovláken“ a dále v kategorii Potenciál za projekt „Vybudování centra pro výzkum a vývoj nanovlákenných materiálů a technologii NanospiderTM“.

Dne 27. 9. 2011 převzal zakladatel společnosti Elmarco, pan Ladislav Mareš, dvě první místa v celostátní soutěži Podnikatelský projekt roku 2010. V rámci soutěže se hodnotí loni realizované projekty českých podnikatelů, podpořené ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu ČR. Elmarco získalo jeden vítězný titul v kategorii Inovace za projekt „Zavedení sériové výroby zařízení NanospiderTM pro průmyslovou výrobu“ a druhý vítězný titul v kategorii Potenciál si Elmarco zasloužilo za projekt „Vybudování centra pro výzkum a vývoj nanovlákenných materiálů a technologii NanospiderTM“.

„O dotaci z programu Inovace jsme žádali s jasně vytyčeným cílem – dostat technologii NanospiderTM na celosvětový trh. Během posledních let se nám podařilo získat vedoucí postavení v oblasti výzkumu, vývoje a výroby strojů na výrobu nanovláken na všech významných trzích,“ komentuje úspěch Ladislav Mareš.

„Z prostředků získaných z OPPI jsme pořídili speciální a měřicí zařízení a vybavení laboratoří, včetně periferních jednotek k testovaným strojům. Podařilo se nám zvýšit naše kapacitní možnosti a urychlit a zpřesnit vývoj. Neustále také pracujeme na tom, abychom mohli přenést výsledky našich výzkumů do běžného života. Je skvělé, že jsme dokázali úspěšně čerpat dotace a zároveň s tím i získat první místo v kategoriích Inovace a Potenciál,“ chválí úspěch společnosti generální ředitel Elmarco, pan Peter Hawlan.

CzechInvest1    CzechInvest2

O soutěži Podnikatelský projekt roku

V celostátní soutěži Podnikatelský projekt roku se hodnotí loni realizované projekty českých podnikatelů, podpořené ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu ČR. Soutěží se v sedmi kategoriích podle jednotlivých programů Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), konkrétně – ICT + strategické služby, Eko-Energie (Obnovitelné zdroje energie), Eko-Energie (Úspory energie), Inovace, Potenciál, Školicí střediska, Nemovitosti.

Podnikatelský projekt roku 2010 s podporou Operačního programu Podnikání a inovace organizuje Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Sdružení pro zahraniční investice – AFI ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu České republiky.
Podnikatelský projekt roku 2010 má za cíl zvýšit povědomí o podpoře Evropské unie a České republiky, kterou mohou využít malí a střední podnikatelé. Projekty financované z evropských peněz posuzují hodnotitelské komise.

O společnosti Elmarco

Elmarco je první firmou na světě, která vyrábí a prodává zařízení na výrobu nanovlákenného materiálu v průmyslovém měřítku. Základem úspěchu firmy je spolupráce s předními světovými univerzitami a průmyslovými společnostmi působícími na globálním trhu. Unikátní technologie Nanospider™, vyvinutá společností Elmarco, je navržena tak, aby splňovala všechny požadavky na výrobu vysoce kvalitních nanovláken k všestrannému použití. Vlastnosti zařízení, jako je snadná obsluha, rozšiřitelnost podle přání zákazníka a flexibilita, jsou velmi ceněné a Elmarco díky tomu uspělo na světovém trhu.