English ČŚesky 日本語 Russian

Produkce nanovláken dostává nový impulz – Elmarco a PolyNanoTec podepsali smlouvu o spolupráci

04.11.2010


PolyNanoTec (PNT), evropský leader ve vývoji a výzkumu polymerů pro elektrospining, a společnost Elmarco, vedoucí světový výrobce zařízení na výrobu nanovlákenného materiálu v průmyslovém měřítku, dne 2. listopadu podepsali smlouvu o spolupráci. Hlavním cílem vzájemné kooperace je nabídnout zákazníkům efektivní a komplexní technologické řešení pro výrobu nanovláken.
 

Proces elektrospiningu je pro výrobu nanovláken klíčový a jako takový je předmětem zájmu výzkumných pracovníků z akademické i průmyslové sféry. Patentovaná technologie NanospiderTM, využívající princip elektrospiningu, umožnila společnosti Elmarco vybudovat unikátní výkonná zařízení schopná produkovat nanovlákenný materiál v průmyslovém měřítku, a to bez použití jakýchkoliv zvlákňovacích trysek. PNT je v současné době jedinou specializovanou společností, která vyvíjí a dodává polymery pro zvlákňování formou elektrospiningu. Při vývoji a výzkumu intenzivně spolupracuje s akademickým sektorem, především s Univerzitou v německém Marburgu (TransMIT – Business Unit), která poskytuje profesionální zázemí pro činnost PNT. Spolupráce Elmarco a PNT je logickým krokem v  dalším vývoji obou firem. Společnými silami se budou snažit o vytvoření efektivního řešení pro každého zákazníka, který tak získá komplexní řešení polymeru i produkčního zařízení, optimalizované pro výrobu nanovlákenného materiálu. 

O společnosti Elmarco:

Elmarco je první firmou ve světě, která vyrábí a prodává zařízení na výrobu nanovlákenného materiálu v průmyslovém měřítku. Základem úspěchu firmy je spolupráce s předními světovými univerzitami a průmyslovými společnostmi působícími na globálním trhu. Unikátní technologie NanospiderTM, vyvinutá společností Elmarco, je navržena tak, aby splňovala všechny požadavky na výrobu vysoce kvalitních nanovláken k všestrannému použití. Logistické a technické know-how i výhodnou polohu sídla firmy využívá Elmarco také k tomu, aby nabídlo špičkové, ale i cenově příznivé, výrobní a outsourcingové služby pro dodávky výrobních zařízení a dílčích sestav s důrazem na polovodičový průmysl. Podrobnější informace naleznete na www.elmarco.com


PolyNanoTec (PNT):

PNT, která je součástí německé společnosti TransMIT GmbH, zaujímá první místo jako průmyslový dodavatel polymerních roztoků  pro výrobu nanovláken formou elektrospiningu. Na základě spolupráce s Univerzitou v Marburgu a partnerství s mnoha průmyslovými partnery PNT vyvinula polymery rozpustné pomocí rozpouštědel i meltové polymery, s důrazem na produktivitu výroby a vlastnosti výsledného vlákna. Kromě polymerů pro elektrospining, PNT nabízí též polymerní materiály pro aplikace v oblasti melt-blown a extruze, s možností aditivace antibakteriálními a jinými látkami. Podrobnější informace naleznete na www.polynanotec.com.