English ČŚesky 日本語 Russian

Elmarco pod vedením manažerského týmu od 1. srpna 2013

15.08.2013


Představenstvo společnosti Elmarco jmenovalo nové vedení společnosti – Miloslav Masopust, Fred Lybrand, Kaz Nomoto a Aleš Gardián jsou nově členy manažerského týmu. Všichni členové týmu působí na svých pozicích již několik let a oblast nových kompetencí vychází z jejich dosavadních pozic. Manažerský tým zodpovídá přestavenstvu společnosti a je zodpovědný za celosvětový obchod, jeho rozvoj
a využití komerčního potenciálu nanovlákenných aplikací.


Jmenování týmu následuje po odchodu Petera Hawlana z pozice generálního ředitele. 
Každý člen manažerského týmu zodpovídá za svoji individuální oblast a zároveň všichni společně přijímají rozhodnutí jako tým. Individuální kompetence členů týmu jsou definovány následovně:


Miloslav Masopust – jednatel společnosti Elmarco s.r.o. (Evropa), zodpovědný za chod centrály společnosti.

 

Fred Lybrand – CEO společnosti Elmarco Inc. (pobočka v USA), zodpovědný za obchod
v regionu Amerika a Evropa a celosvětově za Business Development.

 

Kaz Nomoto – CEO společnosti Elmarco Ltd. (pobočka v Japonsku), zodpovědný za obchod v regionu Asie.

 

Aleš Gardián – CTO, zodpovědný za R&D projekty.

 

Hlavním úkolem jmenovaného týmu je upevnit přední pozici na trhu technologií pro průmyslovou výrobu nanovláken. Společnost Elmarco se v současnosti zaměřuje na dvě klíčové aplikace: vzdušnou filtraci a membrány pro outdoorové oblečení. Dalším úkolem týmu je identifikovat nové aplikační oblasti pro zajištění růstu v budoucnosti.

 

Peter Hawlan, působící v posledních třech letech na pozici generálního ředitele, opustil společnost k 31. červenci 2013. Peter Hawlan byl zodpovědný za optimalizaci provozu společnosti a za rozvoj obchodu napříč všemi aplikačními oblastmi. V průběhu jeho působnosti společnost Elmarco posílila pozici v oblasti high-tech membrán
a získala zakázky na největší instalace technologie NanospiderTM v historii.

 

„Spolupracujeme se světovými špičkami v oblasti filtrace a výroby membrán a Peter Hawlan nám v těchto dvou oblastech pomohl zkoncentrovat naše síly. Myslím, že během jeho působení se Elmarco posunulo o významný kus dál,“ říká technický ředitel Aleš Gardián.