English ČŚesky 日本語 Russian

Zájem o českého NanospideraTM na Blízkém východě roste

21.03.2012


Elmarco opět potvrzuje svou výsadní pozici v prodeji strojů na průmyslovou výrobu nanovláken. Historicky poprvé zakoupil zákazník v řadě již třetí produkční linku NanospiderTM. Tento fakt nejen že potvrzuje úspěch nanovláken na finálním trhu, ale svědčí též o efektivitě strojů české společnosti Elmarco.

Třetí objednaná linka v hodnotě necelých 40 milionů korun je typu NS 8S1600U a je složena ze dvou zvlákňovacích jednotek šíře 1,6 metrů, stejně jako předchozí dvě již instalované linky. Výsledná produkční kapacita dokazuje rychlý růst poptávky po produktech s nanovlákny, jelikož poptávka po strojích citlivě odráží poptávku po nanovlákenných produktech právě na finálních trzích. Dobrou zprávou pro celý obor tedy je, že konečný spotřebitel vnímá přidanou hodnotu nanovláken a produkty s nanovlákny preferuje.

Podle smlouvy podepsané v březnu 2012 by linka měla být nainstalována a zprovozněna do konce letošního roku. Zákazníkem je společnost z Blízkého východu, která je významným dodavatelem produktů a služeb pro průmyslovou filtraci a díky navýšené výrobní kapacitě dosáhne povláknění potřebného objemu médií ve výrazně kratším čase. Nepatrnou nanovlákennou vrstvu, produkovanou technologií NanospiderTM, používá pro zvýšení efektivity povrchové filtrace, zlepšení čistitelnosti a celkové životnosti svých produktů.